HRmeeting Szczecin 2018

14 czerwca 2018 r. spotkaliśmy się w Szczecinie na pierwszej edycji HRmeetingu - Antykonferencji branży HR.
Zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.

Jest 5 kwietnia 2018, rozmawiamy z Arkadiuszem Kuchto o ostatniej konferencji, w której braliśmy udział – ROC Day w Krakowie - organizowanej przez Katarzynę Borowicz i pod wpływem tej inspiracji zapada decyzja: „Organizujemy pierwszą Antykonferencję Praktyków HR w Szczecinie”. Od tego dnia czas jakby przyspieszył - zapraszamy partnerów do współpracy, przygotowujemy kampanię promocyjną, organizujemy miejsce. Cel mamy jeden – praktycznie, warsztatowo, w atmosferze otwartości i swobody, wypracować w gronie HR’owców najlepsze metody pozyskiwania talentów i utrzymania ich w organizacji, w szczególności na lokalnym, szczecińskim rynku pracy.

Kompletujemy bardzo silną merytorycznie grupę Prelegentów z całej Polski i w dniu 14 czerwca o 9:00 rozpoczynamy nasze wydarzenie „Ludzie, narzędzia, procesy – konkretnie o HR”!

Już na wstępie proponując uczestnikom grę networkingową, udaje nam się zintegrować gości i zachęcić do stworzenia otwartej przestrzeni wymiany doświadczeń. Cieszymy się ogromnie, że gra się spodobała!

Naszą Antykonferencję rozpoczęliśmy tematem bardzo gorącym: Nowe oblicza rekrutacji po 25 maja. Jako dostawca systemu ATS doskonale wiemy jak w praktyce wygląda wdrożenie wymogów RODO w procesie rekrutacji. Wspierając naszych klientów w tym trudnym zadaniu, zebraliśmy najlepsze praktyki i przedstawiliśmy je uczestnikom. Udowodniliśmy przede wszystkim, że przy odpowiednim zapleczu technologicznym, nowe rozporządzenie nie jest tak trudne do realizacji.

Kolejna w planie była pierwsza ścieżka inspiracji zawierająca trzy propozycje dla naszych uczestników.

Tutaj duże brawa dla naszych prelegentów, którzy poprzez praktyczne przykłady, wyniki badań, ćwiczenia z uczestnikami, pokazanie zrealizowanych projektów, rzeczywiście warsztatowo i dyskusyjnie omówili tematy związane z L&D, wartościami, komunikacją z kandydatami i pracownikami. Mamy nadzieję, że zdjęcia oddają tę atmosferę współpracy, otwartej przestrzeni dla dyskusji i wymiany doświadczeń.

Dokładnie w południe głos zabrała Katarzyna Borowicz, która zaprosiła publiczność do dyskusji nad profilem HR’owca przyszłości. Wspominając o narzędziach i rozwiązaniach stosowanych w firmach, pokazała jak wiele kompetencji powinien posiadać HR’owiec oraz to, że często rola osób pracujących w działach HR jest niedoceniona. Czy w każdym obszarze mogą zastąpić nas roboty? Z pewnością nie.

Druga ścieżka inspiracji, równie praktyczna jak pierwsza, poruszyła z uczestnikami obszary metod pozyskiwania specjalistów IT, poleceń pracowniczych w wymiarze angażowania pracowników do współtworzenia organizacji i jej marki oraz długofalowych procesów rekrutacyjnych na lokalnym, szczecińskim rynku.

Podczas antykonferencji uczestnicy mogli na bieżąco korzystać z bufetu oferującego napoje oraz przekąski. Otwarta przestrzeń, luźna atmosfera oraz gotowość uczestników i prelegentów do wymiany doświadczeń, dzielenia się inspiracjami i pomysłami spowodowała, że zebraliśmy bardzo pozytywne opinie. Goście zadowoleni z merytorki i formy spotkania pytali, czy przewidujemy cykliczność tego wydarzenia... Odpowiedź brzmi: TAK.

Jeszcze raz dziękujemy, że byliście z nami!

Do usłyszenia wkrótce,
Zespół HRlink

Agenda

9:00 - 9:30

Rejestracja przy kawie

9:30 - 9:45

Powitanie

9:45 - 10:30

Nowe oblicze rekrutacji po 25 maja - perspektywy pracodawcy

Alina Michałek

25 maja weszło w życie rozporządzenie unijne dotyczące ochrony danych osobowych. Jak firmy radzą sobie z nowymi wytycznymi? Jakie są najlepsze praktyki w efektywnym i bezpiecznym zarządzaniu bazą danych kandydatów? Jakie rozwiązania systemowe możemy wdrożyć, aby kompleksowo i nowocześnie rekrutować? O tym wszystkim porozmawiamy z Wami podczas antykonferencji.

10:30 - 10:45

Przerwa

10:45 - 11:30

I ścieżka inspiracji

Human 2 human i wartości w organizacji a komunikacja z kandydatem

Adam Wąsik

Opowiem o konieczności personalizacji komunikacji i nadania "ludzkiej" twarzy marce pracodawcy. Dodatkowo pokażę jak w dobie kandydata pokazywać wartości - w modelu promocji zachowań a nie pustych haseł.

Transparentna rekrutacja - moda czy kierunek w komunikacji?

Karolina Sójkowska

Przy aktualnych trudnościach rekrutacyjnych pracodawcy szukają nowych źródeł pozyskiwania kandydatów. Zmienia się też podejście do samej rekrutacji - procesy stają się coraz bardziej transparentne i dopasowane do oczekiwań kandydatów.

Co mają wspólnego Netflix, Spotify i Airbnb z Learning & Development?

Dariusz Rak

Chociaż podstawowa funkcja L&D wciąż pozostaje niezmienna, to współczesny L&D z powodzeniem staje się także narzędziem employer brandingowym, benefitem i jednym z głównych motywatorów pracownika. Podczas prezentacji przedstawione zostaną trzy najważniejsze wnioski raportu Learning & Development #Jutro zrealizowanego przez HCM Deck we współpracy z think-tankiem HR Influencers. Na podstawie odpowiedzi udzielonych przez ponad 140 polskich firm i korporacji przeanalizujemy największe trendy i wyzwania stojące przed współczesnym L&D.

11:30 - 12:00

Przerwa / Networking

12:00 - 12:45

HR-owiec przyszłości, czyli w jakich kierunkach się rozwijać

Katarzyna Borowicz

W czasach, kiedy rozwój technologii niezwykle ułatwia pracę zespołów HR na każdym froncie, warto zastanowić się nad rolą człowieka w tym dziale. Które obowiązki HR-owców mogą z powodzeniem przejąć "roboty"? Jakie nowe umiejętności będą potrzebne ludziom w dziale HR, by nie wypaść z obiegu? Przyjrzymy się różnym rozwiązaniom stosowanym już dziś w myślących przyszłościowo firmach i wspólnie nakreślimy portret idealnego HR-owca przyszłości.

12:45 - 13:00

Przerwa

13:00 - 13:45

II ścieżka inspiracji

Poleć, zagraj i wygraj. O strategii win-win opartej na angażowaniu pracowników do budowania organizacji z wykorzystaniem systemu poleceń pracowniczych

Kinga Makowska, Kaja Gryciak

57% firm twierdzi, że procesy HR (takie jak onboarding, czy polecenia pracownice) są albo niemierzone albo niesprawne, 50% pracowników zatrudnionych z polecenia po 3 latach pracuje w tej samej organizacji. Ponad 80% firm przyznaje, że poleceni pracownicy są bardziej wartościowi (są również bardziej lojalni). Kluczem do sukcesu jest dobra strategia i dobrze funkcjonujący system, który znajduje potwierdzenie w rzeczywistym życiu firmy.

Długoterminowe procesy rekrutacji - jak budować zainteresowanie kandydatów na rynku lokalnym

Marlena Szymanek

Skąd pozyskiwać kandydatów na powtarzające się procesy rekrutacyjne? Jak budować i utrzymywać zainteresowanie kandydatów na lokalnym rynku pracy? Narzędzia, które mogą być pomocne w budowaniu długofalowego kontaktu z kandydatem.

Ogłoszenie rekrutacyjne – jak skutecznie komunikować się z kandydatami IT i nie tylko

Izabela Bartnicka

Ogłoszenie rekrutacyjne jest bardzo często pierwszym punktem styku Kandydata z Pracodawcą. Liczba ofert pracy publikowanych w różnych źródłach zwiększa się z miesiąca na miesiąc, jak więc wyróżnić się na tle innych ogłoszeniodawców? Na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać gdy przygotowujemy nowe ogłoszenie rekrutacyjne na stanowiska IT, lub jakiekolwiek inne?

13:45 - 14:00

Zakończenie

Prelegenci

Izabela Bartnicka

Head of Growth w FILTTR

Odpowiada za działania marketingowe skierowane do Kandydatów i Klientów oraz za rozwój aplikacji. Od ponad 18 lat związana z branżą rekrutacyjną. Jest ekspertem w zakresie budowania wizerunku pracodawców, tworzenia standardów candidate i customer experience oraz wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w rekrutacji. Autorka wielu artykułów i szkoleń oraz prelegentka na konferencjach HR. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywała wcześniej w Pracuj.pl, eRecruiter oraz Hudson Global Resources.

Katarzyna Borowicz

www.kmborowicz.com

Trenerka rekrutacji, social media i wyszukiwania kandydatów w sieci, autorka dwujęzycznego bloga poświęconego rekrutacji www.kmborowicz.com oraz założycielka Poland Sourcing Community, największej polskiej społeczności rekruterów. Na co dzień pomagam zespołom rekrutacji w skutecznym docieraniu do kandydatów. Regularnie uczestniczę w wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, prowadząc prelekcje z zakresu nowoczesnych metod rekrutacji.

Kaja Gryciak

Employer Branding Manager

Sprawdza teorię w praktyce budując efektywne rozwiązania dla swoich klientów. Zarządza zespołem i dba o retencję pracowników, wdraża narzędzia strategiczne i zarządza procesami realizacyjnymi w obszarze employer brandingu. Posiada wieloletnie doświadczenie w komunikacji i szkoleniach wewnętrznych oraz wdrożeniach systemów teleinformatycznych. Prywatnie pasjonatka kryminałów i neurokongnitywistyki.

Kinga Makowska

Creative Strategist

Pasjonatka rozwiązań opartych na danych i wielowymiarowego podejścia do marki pracodawcy. W codziennej pracy rozwija narzędzia analityczne i badawcze, koordynuje badania ilościowe i jakościowe, tworzy holistyczne strategie EB i kreuje niestandardowe rozwiązania aktywizujące pracowników i przyciągające idealnych kandydatów. Obecnie edukuje rynek pracodawcy w zakresie wpływu marki konsumenckiej na markę pracodawcy i kluczowej roli wskaźników rynkowych w wyznaczaniu strategii dla działań EB.

Alina Michałek

Expert HR w HRlink

Od ponad 10 lat związana z obszarem zarządzania zasobami ludzkimi. W swojej pracy bardzo cenię relacje z ludźmi (kandydaci, pracownicy, klienci), pracę z nimi i dla nich. Różnorodność, zaangażowanie, wyzwanie to słowa kluczowe w mojej zawodowej rzeczywistości. W HRlink zarządzam projektami rekrutacyjnymi, wdrażam narzędzia HR’owe w organizacji oraz dzielę się wiedzą i doświadczeniem z naszymi klientami.

Dariusz Rak

Head of Growth w HCM Deck

Od ponad dziesięciu lat odpowiada za wdrożenia systemów wspierających rozwój pracowników w najnowocześniejszych organizacjach w Polsce takich jak Santander Consumer Bank, Allianz, Leroy Merlin, Nationale Nederlanden.

Karolina Sójkowska

Sales Deputy Director w GoldenLine

Od blisko 15 lat związana ze sprzedażą, a od ponad 5 lat pełni funkcje managerskie. Od 9 lat doradza w zakresie usług HR. Posiada wieloletnią praktykę we współpracy z klientem zarówno w obszarze sprzedaży, obsługi posprzedażowej jak i doradztwa marketingowego. Jednym z obszarów jej zainteresowań jest candidate oraz customer experience.

Marlena Szymanek

Dyrektor Operacyjny LSJ HR Group

Ponad 15 lat międzynarodowego doświadczenia zawodowego (głównie dla firm skandynawskich) w dziedzinie HR i Zarządzania Operacyjnego. Realizowałam business startupy dla dużych międzynarodowych firm (GP Strategies, Damen, Genfer Group - obecnie PURO Hotels) odpowiadałam za wszelkie sprawy związane z uruchomieniem firm, migracją procesów, zatrudnieniem, HR oraz zarządzaniem zmianą. Przez 7 lat zajmowałam stanowiska Dyrektora HR - Członka Rady Nadzorczej firmy zajmującej się przemysłem ciężkim (offshore/ shipbuilding/ construction) zatrudniałam ponad 7 tys. osób. Ukończyłam Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Szczecińskim, PM na Politechnice Warszawskiej, HRM w Poznaniu.Potwierdzeniem moich kompetencji zawodowych było uzyskanie audytu PwC, Forbes, ABSL - audyt kompetencji managerskich i zdobycie tytuł Managera roku 2014 Dossier of Manager.

Adam Wąsik

Doświadczony dyrektor zarządzający, dyrektor sprzedaży oraz ekspert rynku rekrutacyjnego, employer branding i mediów

W latach 2007-12 zarządzał największym lokalnym działem sprzedaży „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl w Polsce. W latach 2012-2015 pracował jako Dyrektor Sprzedaży Gazetapraca.pl i następnie Dyrektor Zarządzający biznesem rekrutacyjnym Agory. Po przejęciu przez Agorę większości udziałów w GoldenLine odpowiadał za połączenie struktur GazetaPraca.pl z GoldenLine.pl. Od kwietnia 2016 jako członek zarządu i Chief Revenue Officer GoldenLine odpowiadał za obszar sprzedaży bezpośredniej, E-commerce & Lead Generation, User i Custromer Care, PR & Komunikacji. Od stycznia 2018 odpowiada w GoldenLine za rozwój marki Pracownia_EB, agencji kreatywnej, która zajmuje się strategiami employer branding, koncepcjami komunikacji pracodawcy z kandydatami, badaniami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz kampaniami marketingu rekrutacyjnego.

Trzymaj rękę na pulsie!

Bądź na bieżąco i otrzymuj powiadomienia o kolejnych wydarzeniach HRmeeting - konferencjach, szkoleniach i webinarach.

Partnerzy

Organizator

Partnerzy merytoryczni

Partnerzy medialni

Gdzie?

Grey Club
Księcia Bogusława X 9
70-440 Szczecin

Kiedy?

14 czerwca 2018
godz. 9:30 - 14:00

Drogi Użytkowniku

Chcemy, aby korzystanie z naszego Serwisu było dla Ciebie komfortowe. W tym celu staramy się dopasować dostępne w serwisie treści do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu przez Online Technologies HR Sp. z o.o. (administratora) danych osobowych w celach marketingowych oraz analitycznych i statystycznych. Przez dalsze korzystanie, bez zmian ustawień w zakresie prywatności, z naszego Serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twojej przeglądarce. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia dotyczące plików cookie w swojej przeglądarce oraz uzyskać dodatkowe informacje o zasadach przetwarzania Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach w naszej Polityce Prywatności.